Ղարաբաղի հարցում իր դիրքորոշումը չի փոխվել. Լապշին
Բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը հայտարարել է, որ իր դիրքորոշումը Ղարաբաղի՝ հայերին պատկանելու վերաբերյալ չի փոխվել, փոխանցում է РУСАРМИНФО-ն:
«Շարունակում եմ հավատացած մնալ, որ Ադրբեջանն է սադրել այդ պատերազմը՝ հայերին զրկելով իրավունքներից, որոնք նրանք ունեին ԽՍՀՄ տարիներին, այնուհետև զորքեր են մտցրել, որպեսզի դադարեցնեն հայերի քաոսային ցույցերը: Այս ամենը հանգեցրեց նրա, որ ռադիկալ տրամադրված հայերը որոշեցին, որ այլևս անհնար է ապրել ադրբեջանական պետության կազմում, որտեղ նրանց փաստացիորեն համարում էին երկրորդ կարգի մարդ», - բլոգեր Մաքսիմ Միրովիչին տված հարցազրույցում նշել է Լապշինը:
Հիշեցնենք, որ Բաքվում Լապշինին ստիպել էին խոստովանել, որ ինքն աշխատում է Հայաստանի և Ռուսաստանի հատուկ ծառայությունների համար:

Лапшин: моя позиция по Карабаху не изменилась
Освобожденный из тюрьмы в Баку российско-израильский блогер Александр Лапшин заявил, что его позиция о принадлежности Карабаха армянскому народу не изменилась, передает РУСАРМИНФО.
"Как был убежден, что власти Азербайджана спровоцировали эту войну, лишив армян прав, которые те имели во времена СССР, затем ввели войска чтобы прекратить хаотичные демонстрации армян. И тем самым привели к тому, что радикалы от армян решили, что более не представляется возможным жить в составе азербайджанского государства, где их фактически поставили в положение людей второго сорта", - сказал Александр Лапшин в интервью блогеру Максиму Мировичу.
Напомним, в Баку от Александра Лапшина добивались признания в работе на спецслужбы Армении и России.