Բակո Սահակյանն այցելել է Հադրութ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 6-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Վալերի Գևորգյանն ազատվել է Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
Նախագահ Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Իվան Ավանեսյանը նշանակվել է Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Հադրութ քաղաք և շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ներկայացրել Իվան Ավանեսյանին` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Президент Арцаха назначил нового руководителя администрации Гадрутского района
6 октября президент Республики Арцах Бако Саакян утвердил решение правительства, согласно которому Валерий Геворгян освобожден от должности руководителя администрации Гадрутского района в связи с переходом на другую работу.
Президент Саакян утвердил другое решение правительства, согласно которому Иван Аванесян назначен на должность руководителя администрации Гадрутского района.
В тот же день Бако Саакян посетил город Гадрут и представил сотрудникам райадминистрации Ивана Аванесяна, пожелав ему плодотворной работы.