Կարեն Կարապետյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Իրան
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի հրավերով հոկտեմբերի 9-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի ԻԻՀ, հաղորդվում է Կառավարության պաշտոնական կայքում։
Հայաստանի կառավարության ղեկավարը Թեհրանում հանդիպումներ կունենա ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիի, նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի, Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ:
Կարեն Կարապետյանն այցելելու է նաև «Արարատ» մարզական ակումբ, որտեղ նախատեսված է նրա հանդիպումը տեղի հայ համայնքի, այդ թվում՝ գործարար հատվածի ներկայացուցիչների հետ:

Карен Карапетян посетит Иран
Премьер-министр Армении Карен Карапетян 9 октября начнет двухдневный официальный визит в Иран по приглашению первого заместителя президента Исламской Республики Иран Эсгага Джагангири. Об этом 7 октября сообщили в пресс-службе правительства Республики Армения.
Глава правительства Армении в Тегеране встретится с президентом Ирана Хасаном Рохани, первым вице-президентом Эсгага Джагангири и спикером Меджлиса Али Лариджани.
Карен Карапетян также посетит спортивный клуб "Арарат", где планируется встреча с представителями местной армянской общины, в том числе с представителями деловых кругов.