Թրամփը հայտնել է Սպիտակ տանը բոլորին ատելու մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն իր անվտանգության ծառայության պետին հայտնել է Սպիտակ տանը գրեթե բոլորի հանդեպ ատելության մասին։ Այս մասին գրում է Vanity Fair-ը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին։
«Ես ատում եմ բոլորին Սպիտակ տանը։ Կան մի քանի բացառություններ, սակայն ես ատում եմ նրանց»,-ասել է Թրամփը ցասման պահին։
Պարբերականը հայտնել է նաև, որ ԱՄՆ նախագահի վարչակազմում պահպանվում է լարված իրադրությունը։ Մասնավորապես նշվում է, որ Սպիտակ տան աշխատակազմի ղեկավար Ջոն Քելլին և Պենտագոնի ղեկավար Ջեյմս Մետիսն իբրև թե արդեն քննարկել են, թե ինչ պետք է անեն, եթե Թրամփը միջուկային զենքի կիրառման որոշում ընդունի։

Трамп заявил, что ненавидит "практически всех" в Белом доме
Президент США Дональд Трамп однажды заявил начальнику своей службы безопасности, что ненавидит "практически всех" в Белом доме. Об этом пишет Vanity Fair со ссылкой на источники, передает gazeta.ru.
При этом официально Белый дом не подтверждает такие заявление.
"Я ненавижу всех в Белом доме. Есть несколько исключений, но я ненавижу их", — якобы заявил американский президент в порыве гнева.
Издание также рассказало о напряженной обстановке в американской администрации. В частности, по данным Vanity Fair, глава аппарата Белого дома Джон Келли и глава Пентагона Джеймс Мэттис уже обсуждали, что будут делать, если Трамп решить нанести ядерный удар.