Նախագահն ընդունել է Ռուսաստանի և Բելառուսի քննչական կոմիտեների նախագահներին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնության քննչական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Բաստրիկինին և Բելառուսի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Իվան Նոսկևիչին, ովքեր Երևան են ժամանել Հայաստանի, Ռուսաստանի և Բելառուսի քննչական կոմիտեների համատեղ կոլեգիայի նիստին մասնակցելու նպատակով:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է հյուրերին և կարևորել իրավապահ մարմինների միջև սերտ և ամենօրյա համագործակցությունը՝ ընդգծելով, որ Հայաստանը խրախուսում է տարբեր ոլորտներում գործընկեր երկրների պետական կառույցների միջև մասնագիտական սերտ շփումներն ու փորձի փոխանակումը՝ նկատի առնելով, որ արագ փոփոխվող աշխարհում նոր տեխնոլոգիաներ և հնարավորություններ են ի հայտ գալիս, որոնք նպաստում են առավել արդյունավետ լուծումներ գտնելուն և աշխատանքի կատարելագործմանը: Նախագահ Սարգսյանը համատեղ նիստի ձևաչափը փոխգործակցության լավ հարթակ է համարել և հաջողություններ մաղթել կոլեգիայի աշխատանքներին:
Հյուրերը շնորհակալություն են հայտնել նիստը Երևանում բարձր մակարդակով անցկացնելու համար և գոհունակությամբ խոսել համատեղ աշխատանքի արդյունքների մասին: Ռուսաստանի և Բելառուսի քննչական կոմիտեների նախագահները կարևորել են նիստի շրջանակներում ստորագրված փոխըմբռնման հուշագիրը, որը նախատեսում է խրախուսել համագործակցությունը ու համատեղ կարևորություն ունեցող մի շարք ուղղություններով փորձի փոխանակում իրականացնել:

Президент РА принял председателей следственных комитетов России и Беларуси
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял находящихся с рабочим визитом в Армении председателя Следственного комитета Российской Федерации Александря Бастрыкина и председателя Следственного комитета Республики Беларусь Ивана Носкевича, которые прибыли в Ереван для участия в заседании совместной коллегии следственных комитетов Армении, России и Беларуси, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Республики приветствовал гостей и подчеркнул важность тесного и ежедневного сотрудничества между правоохранными органами. Он отметил, что Армения поощряет активные профессиональные контакты и обмен опытом между государственными структурами стран-партнеров в различных сферах, учитывая, что в быстро меняющемся мире появляются новые технологии и возможности, которые способствуют нахождению более эффективных решений и совершенствованию работы. Президент Саргсян счел формат совместного заседания хорошей площадкой для взаимодействия и пожелал успехов работе коллегии.
Гости выразили благодарность за проведение заседания в Ереване на высоком уровне и с удовлетворением говорили о результатах совместной работы. Председатели следственных комитетов России и Беларуси подчеркнули важность подписанного в рамках заседания меморандума о взаимопонимании, который предполагает поощрять сотрудничество и осуществлять обмен опытом по ряду важных для всех сторон направлений.