Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 20-ին Բրյուսել քաղաքում հանդիպում է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ: Այս մասին ասվում է Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնական կայքում:
Հանդիպմանը քննարկվել են հայրենիք-սփյուռք, եկեղեցի-հասարակություն փոխհարաբերություններին, Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ մեր հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը, մասնավորապես, Նոր Կիլիկիա բնակավայրի հետագա զարգացմանն առնչվող խնդիրներին:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության դերը սփյուռքում հայապահպանության, հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման եւ Արցախին մշտապես սատարելու գործում:

NKR President Met with Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I
On October 20 Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Brussels with Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I, the press service of NKR President informs.
A range of issues related to the Motherland-Diaspora ties, relation between the church and the society, Artsakh's domestic and foreign policy were on the meeting agenda.
The implementation of various programs in the republic, particularly, the development of the New Cilicia dwelling district was touched upon too.
President Sahakyan highlighted the role of the Great House of Cilicia Catholicosate in maintaining the Armenian identity in the Diaspora, cementing ties with the Motherland and providing consistent support to Artsakh.