Բակո Սահակյանը խորհրդակցություն է անցկացրել ԱԺ մշտական հանձնաժողովների ղեկավարների մասնակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 1-ին խորհրդակցություն է անցկացրել Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են օրենսդիր եւ գործադիր իշխանության թեւերի միջեւ փոխգործակցությանը եւ 2018 թվականի պետական բյուջեի ձեւավորմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է իշխանության թեւերի միջեւ համագործակցության արդյունավետության շարունակական բարձրացման անհրաժեշտությունը՝ հավելելով, որ ակնկալում է բյուջեի քննարկումների անցկացումն ակտիվ եւ գործնական մթնոլորտում:

Бако Саакян провел совещание с участием руководителей постоянных комиссий НС Арцаха
1 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян провел совещание с участием руководителей постоянных комиссий Национального Собрания, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества между законодательной и исполнительной ветвями власти и формирования государственного бюджета на 2018-ый год.
Бако Саакян подчеркнул необходимость последовательного повышения эффективности сотрудничества между ветвями власти, добавив, что ожидает активных и практичных обсуждений бюджета.
В совещании приняли участие председатель Национального Собрания Ашот Гулян, другие должностные лица.