Բակո Սահակյանը խորհրդակցություն է անցկացրել ԱԺ մշտական հանձնաժողովների ղեկավարների մասնակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 1-ին խորհրդակցություն է անցկացրել Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են օրենսդիր եւ գործադիր իշխանության թեւերի միջեւ փոխգործակցությանը եւ 2018 թվականի պետական բյուջեի ձեւավորմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է իշխանության թեւերի միջեւ համագործակցության արդյունավետության շարունակական բարձրացման անհրաժեշտությունը՝ հավելելով, որ ակնկալում է բյուջեի քննարկումների անցկացումն ակտիվ եւ գործնական մթնոլորտում:

NKR President Chaired a Consultation with the NA Standing Committees' Leadership
On November 1 Artsakh Republic President Bako Sahakyan chaired a consultation with the participation of the National Assembly Standing committees' leadership.
Issues related to the cooperation between legislative and executive power branches as well as the 2018 state budgeting were on the discussion agenda, the press service of NKR President informs.
President Sahakyan highlighted the importance of continuously enhancing the efficiency of cooperation between the power wings, adding that he anticipated interactive and working atmosphere of budget discussions.