Անցած շաբաթվա ընթացքում Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 200 անգամ
Նոյեմբերի 12-ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական սահմանին  նախորդ շաբաթներից հաստատված հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Այս մասին հայտնում են Արցախի ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 200 անգամ՝ հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 2500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են առաջնագծում մնալ թելադրողի դերում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

В период с 12-го по 18-е ноября Азербайджан нарушил режим прекращения огня более 200 раз
По оперативным данным, в период с 12 по 18 ноября на арцахско-азербайджанской границе установившаяся с минувших недель относительно спокойная оперативная обстановка осталась неизменной, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 200 раз. Противник из стрелкового оружия произвел в направлении армянских позиций около 2500 выстрелов.
Подразделения Армии обороны продолжают выступать в роли диктующего ситуацию на передовой и уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.