Արդարադատության նախարարն ընդունել է Վենետիկի հանձնաժողովի և ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի ներկայացուցիչներին
ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանն ընդունել է «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) և ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի փորձագիտական խմբի ներկայացուցիչներին: Այս մասին ասվում է նախարարության պաշտոնական կայքում:
Պատվիրակության կազմում եղել են Վենետիկի հանձնաժողովից պրոֆեսոր Պերե Վիլանովա Թրիասը, Պիեր Գարոնը, ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ից՝ Ալեքսեյ Գրոմովը և Վասիլ Վաշչանկան:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են «Հանրաքվեի մասին» սահմանադրական օրենքի նախագիծը, անդրադարձել դրա մի շարք դրույթներին և խնդրահարույց կետերին:
Հանդիպման ավարտին նախարարը պատասխանել է փորձագետներին հետաքրքրող հարցերին, լսել նախագծի մի շարք դրույթների վերաբերյալ վերջիններիս առաջարկներն ու շնորհակալություն է հայտնել միջազգային կառույցների ներկայացուցիչներին սահմանադրական օրենքի նախագծի մշակման աշխատանքներում կառուցողական համագործակցության համար:

Armenian justice minister Davit Harutyunyan held a meeting with the representatives of the Venice Commission and the OSCE/ODIHR expert group, Armenpress reports.
The delegation included a professor from the Venice Commision Pere Vilanova Trias, Pierre Garrone and Alexey Gromov, Vasil Vashchanka from the OSCE/ODIHR.
During the meeting the officials discussed the draft constitutional law on "Referendum", as well as a number of its provisions and problematic points.
At the end of the meeting the Armenian minister answered to question of the experts, listened to their proposals over a number of the draft's provisions and thanked the representatives of international structures for the constructive cooperation in the works of preparing the draft constitutional law.