ՖԻԴԵ-ի Գրան Պրի. Հինգերորդ տուրի բոլոր պարտիաները ոչ-ոքի ավարտվեցին
Պալմա դե Մալյորկայում (Իսպանիա) ընթացող  ՖԻԴԵ-ի Գրան Պրիի վերջին փուլի հինգերորդ տուրի ինը պարտիաներն էլ ոչ-ոքի ավարտվեցին, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:
Լևոն Արոնյանը սևերով ոչ-ոքի խաղաց Չինաստանի ներկայացուցիչ Դին Լիժենի հետ: Այս շախմատիստները հանդիպել էին նաև այս տարի Թբիլիսիում կայացած աշխարհի գավաթի խաղարկության եզրափակչում, որտեղ մեր գրոսմայստերը փայլուն հաղթանակ էր տարել:
Հինգ տուրից հետո Լևոն Արոնյանը 3.5 միավորով միանձնյա գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը: Միանգամից վեց շախմատիստ զիջում է կես միավորով:

Гран-при ФИДЕ: все партии пятого тура завершились вничью
Все девять партий пятого тура заключительного этапа Гран-при ФИДЕ, проходящего  в Пальма-де-Мальорке (Испания), завершились вничью, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Левон Аронян черными сыграл вничью с представителем Китая Дин Лиженэм. Эти шахматисты встречались в финале розыгрыша Кубка мира этого года в Тбилиси, где армянский гроссмейстер одержал блестящую победу.
После пяти туров Левон Аронян единолично возглавляет турнирную таблицу, набрав 3,5 очка. Сразу шесть шахматистов отстают на пол-очка.
В шестом туре 22 ноября Аронян белыми сыграет с Петром Свидлером (Россия). Турнир завершится 25 ноября.