Ամերիկուհին մոտ 300 հազար դոլար է հավաքել վերջին 20 դոլարն իրեն տված անօթևանի համար
Ամերիկուհի Քեյթ Մակլյուրը 266 հազար դոլար է հավաքել անօթևանի համար, ով իրեն գումար էր տվել բենզինի համար, հայտնում է The Washington post-ը։
Անցած ամիս, երբ 27-ամյա Մակլյուրը Ֆիլադելֆիա էր ուղևորվում, նրա մեքենայի բենզինը վերջացել է։ Ճանապարհի եզրին, որտեղ կանգնեցրել էր մեքենան աղջիկը, նրան մոտեցել է անօթևան Ջոնի Բոբիթը։ Իմանալով, որ Մակլյուրը հայտնվել է դժվարին իրավիճակում, նա անձամբ է գնացել լցակայան և իր վերջին 20 դոլարով բենզին գնել։
Աղջիկը կանխիկ գումար չի ունեցել Ջոնիին վճարելու համար, սակայն խոստացել է վերադառնալ և վերադարձնել գումարը։ Արդյունքում Քեյթը Ջոնիի համար դրամահավաք է սկսել։ Նշվում է, որ ներկա դրությամբ նվիրատվություն է արել ավելի քան 9 հազար մարդ։

Американка собрала почти $300 тысяч для бездомного, отдавшего ей последние $20
Американка Кейт Макклюр собрала $266 тысяч для нищего, давшего ей деньги на бензин, сообщает life.ru со ссылкой на The Washington post.
Как сообщается, в прошлом месяце, когда 27-летняя Макклюр ехала в Филадельфию, в ее машине закончился бензин. На обочине, где остановилась девушка, к ней подошел бездомный Джонни Боббит. Узнав о том, что Макклюр оказалась в затруднительной ситуации, он сам отправился на заправку и на последние двадцать долларов купил бензин.
У девушки не было наличных, чтобы расплатиться с Джонни, однако она пообещала ему вернуться и отдать деньги. В итоге Кейт запустила кампанию по сбору средств для Джонни. В настоящий момент пожертвования сделали более девяти тысяч человек.