Հյուսիսային Կորեան հայտարարել է միջուկային ուժերի ստեղծման ավարտի մասին
Հյուսիսային Կորեան ավատրել է միջուկային ուժերի ստեղծումը: Այս մասին հասվում է հյուսիսկորեական կենտրոնական հեռուստատեսության տարածած հաղորդագրությունում:
Անձամբ հետևելով միջմայրցամաքային «Խվասոն-15» բալիստիկ հրթիռի փորձարկմանը՝ ընկեր Կիմ Չեն Ինը բարձր գնահատական է տվել դրան՝ նշելով, որ այսօր պետության միջուկային զինման ավարտում պատմական հաջողություն է գրանցվել», - ասվում է հայտարարությունում:
ԱՄՆ, Ճապոնիայի, և Հարավային Կորեայի զինվորականների վերլուծության համաձայն հյուսիսկորեական նոր հրթիռն իր բնութագրերով գերազանցում է իր նախորդներին:

The leader of North Korea Kim Jong Un personally was present at the testing of the ballistic missile, according to an official statement broadcast on Wednesday afternoon on the central North Korean television, RIA Novosti reported.
"After watching the successful test of the Hwaseong-15 ICBM, Comrade Kim Jong-un highly praised it, saying that historical success has been achieved in completing the state's nuclear armament," the statement said.
North Korea claims that it has tested a new intercontinental ballistic missile, Hwaseon-15, that can hit targets throughout the United States.