ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհուրդը կքննարկի համագործակցության առանցքային հարցեր
Նոյեմբերի 30-ին Մինսկում տեղի կունենա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Հավաքական անվտանգության խորհրդի նիստ, հայտնում է ՌԴ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
«Նախատեսվում է քննարկել Կազմակերպության շրջանակներում համագործակցության առանցքային հարցեր, միջազգային և տարածաշրջանային ակտուալ խնդիրներ, ինչպես նաև ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության համակարգի հետագա կատարելագործման միջոցներ:
Կստորագրվեն մի շարք փաստաթղթեր՝ այդ թվում Հռչակագիր՝ Հավաքական անվտանգության պայմագրի 25-ամյակի և Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության 15-ամյակի առթիվ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Совет коллективной безопасности ОДКБ обсудит ключевые вопросы взаимодействия
30 ноября в Минске произойдет заседание Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), сообщает пресс-служба президента РФ.
''Планируется обсудить ключевые вопросы взаимодействия в рамках Организации, актуальные международные и региональные проблемы, а также меры по дальнейшему совершенствованию системы коллективной безопасности ОДКБ.
Будет подписан ряд документов, в том числе Декларация в связи с 25-летием Договора о коллективной безопасности и 15-летием Организации Договора о коллективной безопасности '',- написано в сообщении.