ՀԱՊԿ Գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը կմասնակցի ԵԱՀԿ Նախարարների խորհրդի նիստին
ՀԱՊԿ Գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը դեկտեմբերի 7-8-ը Ավստիայում կմասնակցի ԵԱՀԿ Նախարարների խորհրդի նիստին, փոխանցում է «Новости Армения»-ն:
Խաչատուրովը կմասնակցի ԵԱՀԿ անդամ պետությունների Արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստին, ելույթ կունենա անդամ պետությունների արտգործնախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպմանը, կզրուցի ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարի, ԵԱՀԿ Հակամարտությունների կանխարգելման կենտրոնի տնօրենի և այլ պաշտոնյաների հետ:
ՀԱՊԿ Գլխավոր քարտուղարը կմասնակցի նաև ՀԱՊԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարների աշխատանքային հանդիպմանը, որը կկայանա դեկտեմբերի 7-ին:

Генсек ОДКБ Юрий Хачатуров примет участие в заседании Министерского совета ОБСЕ
Генеральный секретарь ОДКБ Юрий Хачатуров по приглашению Австрийского председательства в ОБСЕ 7-8 декабря совершит визит в Австрию для участия в 24-м заседании Министерского совета ОБСЕ, передает Новости Армения.
Хачатуров примет участие в сессиях Совета министров иностранных дел стран-участниц ОБСЕ, выступит на неформальной встрече министров иностранных дел стран-участниц ОБСЕ и проведет беседы с Генеральным секретарем ОБСЕ Томасом Гремингером, Директором Центра ОБСЕ по предотвращению конфликтов Марцелем Пешко и главой Департамента по транснациональным вызовам Секретариата ОБСЕ Расой Остраускайте.
В программе Генерального секретаря ОДКБ также участие в рабочей встрече министров иностранных дел государств-членов ОДКБ, которая пройдет 7 декабря "на полях" 24-го заседания Министерского совета ОБСЕ.