London Chess Classic: Տասնհինգ ոչ-ոքի տասնհինգ պարտիայում
Լոնդոնում ընթացող London Chess Classic շախմատի գերմրցաշարի երեք տուրից հետո ոչ մի արդյունավետ պարտիա չի գրանցվել՝ տասնհինգն էլ ավարտվել են ոչ-ոքի, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:
Այս անգամ «համաձայնագիր» կնքեցին Լևոն Արոնյան – Սերգեյ Կարյակին, Յան – Նեպոմնյաշչի – Ֆաբիանո Կարուանա, Մագնուս Կարլսեն – Վիշվանաթան Անանդ, Մայքլ Ադամս – Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավ, Հիկարու Նակամուրա – Ուեսլի Սո զույգերը:
Այսօր չորրորդ տուրում կհանդիպեն Անանդ - Արոնյան, Նակամուրա - Նեպոմնյաշչի, Վաշյե-Լագրավ - Կարլսեն, Սո - Ադամս, Կարյակին - Կարուանա:

London Chess Classic: 15 ничьих в 15 партиях
После трех туров проходящего в Лондоне шахматного супертурнира London Chess Classic не зафиксировано ни одной результативной партии. Все 15 встреч закончились вничью, сообщает пресс-служба НОК Армении.
На этот раз мирное соглашение подписали Левон Аронян – Сергей Карякин, Ян Непомнящий – Фабиано Каруана, Магнус Карлсен – Вишванатан Ананд, Майкл Адамс – Максим Вашье-Лаграв, Хикару Накамура – Уэсли Со.
В четвертом туре сегодня встречаются Ананд – Аронян, Накамура – Непомнящий, Вашье-Лаграв – Карлсен, Со – Адамс, Карякин – Каруана.