Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Էլմար Մամադյարովի հետ
Դեկտեմբերի 6-ին Վիեննայում աշխատանքային այցելությամբ գտնվող Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամադյարովի հետ։
Հանդիպումը մեկնարկեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի ներկայությամբ, ապա շարունակվեց առանձնազրույցի ձևաչափով։
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման օրակարգում էին երկու երկրների ղեկավարների Վիեննայի, Սանկտ Պետերբուրգի և Ժնևի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման ուղիները։
Համանախագահների առաջարկությամբ համաձայնություն ձեռք բերվեց Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների միջև առաջիկա հանդիպումը 2018թ. տարեսկզբին կազմակերպելու վերաբերյալ։ Հանդիպմանը քննարկվեցին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների տարածաշրջան հաջորդ այցելության ժամկետները։

В Вене прошла встреча Налбандяна с Мамедъяровым
6 декабря министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, находящийся с рабочим визитом в Вене, встретился с министром иностранных дел Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым, сообщает пресс-служба МИД РА.
Встреча началась в присутствии сопредседателей Минской группы ОБСЕ и личного представителя Действующего председателя ОБСЕ, затем продолжилась в формате тет-а-тет.
В повестке дня встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана были пути реализации договоренностей, достигнутых лидерами двух стран на саммитах в Вене, Санкт-Петербурге и Женеве.
По предложению сопредседателей было достигнуто соглашение по поводу организации следующей встречи между министрами иностранных дел Армении и Азербайджана в начале 2018 года. На встрече были обсуждены даты следующего визита сопредседателей Минской группы ОБСЕ в регион.