London Chess Classic. Հաղթում է միայն Կարուանան
Լոնդոնում ընթացող London Chess Classic շախմատի գերմրցաշարի հինգերորդ տուրում հաղթանակ տարավ միայն Ֆաբիանո Կարուանան: Խաղացված քսանհինգ պարտիայից արդյունավետ երկու հանդիպումները հենց նրան են պատկանում, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:
Հինգերորդ տուրի արդյունքները. Ֆաբիանո Կարուանա – Վիշվանաթան Անանդ՝ 1:0, Լևոն Արոնյան – Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավ, Մագնուս Կարլսեն – Ուեսլի Սո, Մայքլ Ադամս – Հիկարու Նակամուրա, Յան Նեպոմնյաշչի – Սերգեյ Կարյակին՝ ոչ-ոքի:
Մրցաշարային աղյուսակ. 1. Կարուանա՝ 3.5 միավոր, 2-8. Նեպոմնյաշչի, Արոնյան, Կարլսեն, Ադամս, Վիշյե-Լագրավ, Նակամուրա, Սո՝ 2.5-ական, 9-10. Անանդ, Կարյակին՝ 2-ական:
Դեկտեմբերի 8-ին վեցերորդ տուրում կհանդիպեն Սո – Արոնյան, Վաշյե-Լագրավ – Կարուանա, Նակամուրա – Կարլսեն, Ադամս – Նեպոմնյաշչի, Անանդ – Կարյակին:

London Chess Classic: выигрывает только Каруана
В пятом туре проходящего в Лондоне шахматного супертурнира London Chess Classic единственную победу одержал американец Фабиано Каруана. Из 25 сыгранных партий единственные две результативные встречи принадлежат именно ему, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Результаты пятого тура. Фабиано Каруана – Вишванатан Ананд 1:0, Левон Аронян – Максим Вашье-Лаграв, Магнус Карлсен – Уэсли Со, Майкл Адамс – Хикару Накамура, Ян Непомнящий – Сергей Карякин – ничьи.
Турнирная таблица. 1. Каруана – 3,5 очка; 2-8. Непомнящий, Аронян, Карлсен, Адамс, Вашье-Лаграв, Накамура, Со – по 2,5; 9-10. Ананд, Карякин – по 2.
8 декабря в шестом туре встречаются Со – Аронян, Вашье-Лаграв – Каруана, Накамура – Карлсен, Адамс – Непомнящий, Ананд – Карякин.