Յուրի Խաչատուրովը մասնակցել է ԵԱՀԿ անդամ երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպմանը
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը մասնակցել է ԵԱՀԿ անդամ երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպմանը, որը կայացել է Վիեննայում, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում կատարելով ՀԱՊԿ մամուլի ծառայությանը:
«ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը մասնակցել է ԵԱՀԿ պետությունների արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստերին և ԵԱՀԿ երկրների արտաքին գործերի նախարարների հետ ոչ պաշտոնական աշխատանքային ճաշի ժամանակ ելույթ է ունեցել: Առաջին անգամ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին տրամադրվել է ԵԱՀԿ նախարարական տրիբունան»- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Շեշտվում է, որ Խաչատուրովը գնահատական է տվել Եվրոպայում անվտանգության և կայունության գլոբալ սպառնալիքներին, պատվիրակությունների ղեկավարներին իրազեկել է մայրցամաքում արդի մարտահրավերներին հակազդելու ՀԱՊԿ բազմակողմանի գործունեության վերաբերյալ:

Юрий Хачатуров посетил встречу глав МИД стран-членов ОБСЕ
Генеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Юрий Хачатуров принял участие во встрече глав МИД стран-членов Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ), которая прошла в Вене, сообщает РИА Новости, со ссылкой на пресс-службу ОДКБ.
"Генеральный секретарь ОДКБ Юрий Хачатуров принял участие в сессиях Совета министров иностранных дел стран-участниц ОБСЕ и выступил на неформальной встрече министров иностранных дел стран-участниц ОБСЕ, проходившей в форме рабочего ланча. Впервые генсекретарю ОДКБ была предоставлена министерская трибуна ОБСЕ"- говорится в сообщении.
Отмечается, что Хачатуров дал оценку глобальным угрозам безопасности и стабильности в Европе, проинформировал глав делегаций о многоплановой деятельности ОДКБ по противодействию современным вызовам на континенте.