Բաղոքի ակցիաներ Բուենոս Այրեսում. տուժածների թիվը հասել է 162-ի
Բուենոս Այրեսում ոստիկանության հետ ցուցարարների ընդհարումների հետևանքով տուժածների թիվը հասել Է 162-ի: Todo Noticias հրատարակության տվյալներով՝ տուժածներից ավելի քան 80-ն իրավապահ մարﬕնների աշխատակիցներ են: Բացի դրանից, ոստիկանությունը ձերբակալել է 81 մարդու:
Արգենտինայի կառավարությունը, որը գլխավորում է նախագահ Մաուրիսիո Մակրին, պլանավորում է կենսաթոշակային բարեփոխում իրականացնել պետական պակասուրդի նվազեցման համար: Ակտիվիստները հայտարարում են, որ օրինագծի ընդունումը կծառայի կենսաթոշակային վճարումների չափի նվազեցմանը:

Протесты в Буэнос-Айресе: 162 пострадавших
В Буэнос-Айресе при столкновениях протестующих с полицией из-за готовящейся пенсионной реформы пострадали 162 человека. По данным издание Todo Noticias, из общего числа пострадавших более 80 – сотрудники правоохранительных органов, передает Корреспондент.
Помимо этого, полиция задержала 81 человека.
Аргентинское правительство, возглавляемое президентом Маурисио Макри, планирует принять пенсионную реформу для снижения государственного дефицита. Активисты заявляют, что принятие законопроекта послужит снижению размера пенсионных выплат. Сейчас законопроект о реформе находится на рассмотрении в Палате депутатов конгресса страны.