Նախագահը դիտել է ՀՆՄ 85-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսը և ներկա գտնվել «Մեր երազանքի ճանապարհը» ֆիլմի պրեմիերային
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Հայաստանի նկարիչների միություն՝ դիտել միության 85-ամյակին նվիրված հոբելյանական ցուցահանդեսը, որտեղ ներկայացված են Հայաստանում ապրող և ստեղծագործող բոլոր սերունդների նկարիչների մոտ 300 բազմաժանր ստեղծագործություններ՝ գեղանկարներ, գրաֆիկական աշխատանքներ, քանդակներ, ինչպես նաև դեկորատիվ արվեստի նմուշներ:
Հանրապետության Նախագահն այնուհետև «Մոսկվա» կինոթատրոնում ներկա է գտնվել «Մեր երազանքի ճանապարհը»՝ յոթ նովելներից բաղկացած գեղարվեստական ֆիլմի պրեմիերային: Ֆիլմի հիմքում այդ նովելների էկրանավորումն իրականացրած յոթ հայ ռեժիսորները դրել են յուրաքանչյուրը մի պատմություն, որը ներկայացնում է Հայաստանի անկախության 25-ամյա ճանապարհն անցած տարբեր մարդկանց ճակատագրեր՝ հիմնված Հայաստանի հանդեպ ունեցած սիրո վրա:

Президент РА осмотрел выставку и присутствовал на премьере фильма "Путь нашей мечты" (фотографии)
Президент Армеиии Серж Саргсян сегодня посетил Союз художников Армении, осмотрел юбилейную выставку, посвященную 85-летию Союза, в которой живущие и творящие в Армении художники всех поколений представили около 300 произведений, выполненных в разных жанрах - живопись, графические работы, скульптура, а также экспонаты декоративного искусства, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Республики затем в кинотеатре "Москва" присутствовал на премьере состоящего их семи новелл художественного фильма "Путь нашей мечты". В основу фильма осуществившие экранизацию этих новелл семеро режиссеров положили каждый одну историю, которая представляет основанные на любви к Армении судьбы разных людей, прошедших 25-летний путь независимости Армении.