Նախագահը դիտել է ՀՆՄ 85-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսը և ներկա գտնվել «Մեր երազանքի ճանապարհը» ֆիլմի պրեմիերային
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Հայաստանի նկարիչների միություն՝ դիտել միության 85-ամյակին նվիրված հոբելյանական ցուցահանդեսը, որտեղ ներկայացված են Հայաստանում ապրող և ստեղծագործող բոլոր սերունդների նկարիչների մոտ 300 բազմաժանր ստեղծագործություններ՝ գեղանկարներ, գրաֆիկական աշխատանքներ, քանդակներ, ինչպես նաև դեկորատիվ արվեստի նմուշներ:
Հանրապետության Նախագահն այնուհետև «Մոսկվա» կինոթատրոնում ներկա է գտնվել «Մեր երազանքի ճանապարհը»՝ յոթ նովելներից բաղկացած գեղարվեստական ֆիլմի պրեմիերային: Ֆիլմի հիմքում այդ նովելների էկրանավորումն իրականացրած յոթ հայ ռեժիսորները դրել են յուրաքանչյուրը մի պատմություն, որը ներկայացնում է Հայաստանի անկախության 25-ամյա ճանապարհն անցած տարբեր մարդկանց ճակատագրեր՝ հիմնված Հայաստանի հանդեպ ունեցած սիրո վրա:

President Views Exhibition Dedicated to APU 85th Anniversary, Attends Premiere of “The Road to Our Dream” Film
Today, President Serzh Sargsyan visited the Armenian Painters Union to view the jubilee exhibition dedicated to the 85th anniversary of APU establishment, which features about 300 paintings, graphic works, sculptures and decorative art works authored by representatives of all generations of Armenian painters.
The President of Armenia next called at the Moscow Cinema Theater to watch the premiere of “The Road to Our Dream” film. The film, which consists of seven novels, is conceived by seven Armenian filmmakers who have each set a story at the core of the novels that represent the fate of different people who went through the 25 years of independence, inspired by their love for Armenia.