Արցախի նախագահը պարգևներ ու արժեքավոր նվերներ է հանձնել էներգետիկների
Դեկտեմբերի 22-ին Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Էներգետիկի օրվա կապակցությամբ պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն:
Նախագահ Սահակյանը պետական բարձր պարգևներ ու արժեքավոր նվերներ է հանձնել աշխատանքում բարձր արդյունքներ գրանցած համակարգի մի խումբ ներկայացուցիչների:
Շնորհավորելով ներկաներին մասնագիտական տոնի առթիվ՝ երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ էներգետիկան մեր տնտեսության հիմնարար ուղղություններից է, որն ապահովում է երկրի դինամիկ զարգացումը և հավելել, որ պետության ռազմավարությունն այստեղ ուղղված է էներգետիկ հնարավորությունների ընդլայնմանը, սեփական ռեսուրսների արդյունավետ օգտագործմանը և ինքնաբավության ապահովմանը:
«Էներգետիկայի ոլորտը նաև մեր տնտեսության ամենաազատականացված բնագավառներից է, որտեղ ակտիվորեն ներգրավված են պետական ու մասնավոր հատվածները, առկա են շոշափելի ներդրումային հոսքեր Մայր Հայաստանից և սփյուռքից: Այսպիսով՝ էներգետիկայի ոլորտը ներհայկական տնտեսական կապերի ամրապնդման հաջողված կոնկրետ օրինակներից է», - նշել է իր ելույթում Բակո Սահակյանը:
Նախագահն ընդգծել է, որ պետությունը կշարունակի անել հնարավորը ոլորտի զարգացման և էներգետիկների սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավման ուղղությամբ:

Artsakh Republic Handed in State Awards in Connection with the Energy Worker's Day
On December 22 a solemn ceremony of awarding took place in the Artsakh Republic President's residence in connection with the Energy Worker's Day, the press service of NKR President reports.
President Sahakyan handed in state awards and valuable gifts to a group of system representatives having registered high results in work.
Congratulating the attendees on the professional holiday the Head of the State underlined that the energy sphere was among the fundamental directions of our economy, which ensures the country's dynamic development, and added in this context that the state strategy was aimed at expanding energy potential, ensuring efficient utilization of domestic resources and achieving self-sufficiency.
"'The energy sphere is among the most liberalized fields of our economy with active involvement of public and private sectors as well as tangible investment flows from Mother Armenia and the Diaspora. Thus, the energy sector is one of the concrete successful examples of strengthening the inter-Armenian economic ties'', noted Bako Sahakyan in his speech.
The President stressed that the state would further on do the possible for the development of the sphere and improvement of social and living conditions of the energy workers.