Սերժ Սարգսյանն այցելել է «Հովհաննես Թումանյանի տուն» գիտամշակութային կենտրոն (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Վրաստան պաշտոնական այցի շրջանակներում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը տիկին Ռիտա Սարգսյանի հետ դեկտեմբերի 25-ի երեկոյան այցելել է «Հովհաննես Թումանյանի տուն» գիտամշակութային կենտրոն:
Նախագահ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանը ՀԱԵ վիրահայոց թեմի առաջնորդ Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանի և գիտամշակութային կենտրոնի տնօրեն Գիսանե Հովսեփյանի ուղեկցությամբ շրջայց են կատարել կենտրոնում, ծանոթացել վերանորոգումից հետո իրականացված աշխատանքներին և շփվել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Նախագահը դիտել է նաև կենտրոնի մասին պատմող ֆիլմը, որից հետո նրան ուղեկցել են հարավային պատշգամբ, որտեղ սիրում էր հանգստանալ և հյուրեր ընդունել Հովհաննես Թումանյանը։ Գիտամշակութային կենտրոնում հյուրերին ցուցադրել են մեծանուն բանաստեղծի գրադարանը, այնուհետև Հանրապետության Նախագահը թեյախմության է հրավիրվել` Թումանյանի տան ավանդույթներով:

On the margins of his official visit to Georgia, accompanied by First Lady Rita Sargsyan, President Serzh Sargsyan later today visited Hovhannes Tumanyan House Scientific-Cultural Center, official page of President.
Accompanied by Bishop Vazgen Mirzakhanyan, Primate of the Georgian Diocese of the Armenian Apostolic Church, and Director of the Scientific and Cultural Center Gissane Hovsepyan, President Sargsyan and Mrs. Rita Sargsyan toured the Center to inspect the work carried out after renovation and communicate with representatives of the Armenian community.
After watching a film about the Center’s background history and ongoing activities, the President was seen to the southern balcony where Tumanyan used to have a rest and receive guests. The honorary guests were shown to the great poet’s private library, after which the President of Armenia was invited to a tea party with the traditions of Tumanyan’s house.