Սերժ Սարգսյանը «Սպիտակ արջին» պարգևատրել է անձնական զենքով
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հանձնարարականով` Ռիոյի Օլիմպիադայի չեմպիոն, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանին պարգևատրել են անվանական զենքով։ Այս մասին հայտնում է Սպուտնիկ Արմենիան
Ալեքսանյանին զենքը Մարզահամերգային բեմում հանձնել է հենց նախագահը` Հայաստանի տասը լավագույն մարզիկների մեծարման երեկույթին։
«Ձեր հաղթանակները մեզ համար մեծ արժեք ունեն։ Դուք ձեր օրինակով հազարավոր մարդկանց եք ոգեշնչում»,-  ասաց Սարգսյանը։
Նշենք, որ դեկտեմբերի 25-ին հայտարարվել են Հայաստանի լավագույն տասը մարզիկները։ Նրանց ընտրել են ՀՀ քաղաքացիները` SMS-քվեարկության միջոցով ու մարզական լրագրողները։

Президент Армении наградил Артура Алексаняна личным оружием
По поручению президента Армении Сержа Саргсяна чемпион Олимпиады в Рио, борец греко-римского стиля Артур Алексанян был награжден именным оружием, сообщает Sputnik Армения.
Оружие Алексаняну на сцене СКК вручил сам президент, в рамках чествования десяти лучших спортсменов Армении.
Обращаясь к спортсменам, Саргсян сказал, что их победы способствуют развитию здорового образа жизни и прославлению армянского народа и Армении во всем мире.
Кроме награждения лучшей десятки, отдельные премии из рук президента Армении получили несколько спортсменов и деятелей спорта. Среди них Тигран Киракосян, Ованнес Бачков, Симон Мартиросян, Артур Алексанян, Левон Джулфалакян, Пашик Алавердян, Левон Айрапетян, Давид Торосян.