Բաքուն թարմացրել է Արցախ այցելած մարդկանց «սև ցուցակը»
Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Հիկմետ Հաջիևը հայտնել է, որ 2017թ.-ին այն մարդկանց «սև ցուցակը», ովքեր այցելել են Առցախ առանց Բաքվի թույլտվության, թարմացվել է, փոխանցում է «Ռուսարմինֆոն»:
Մամլո ասուլիսի ժամանակ Հաջիևն ասել է, որ Ադրբեջանի ԱԳՆ անցանկալի անձանց թվում մոտ 600 մարդ կա: Այս տարի 10 մարդ դիմել է Ադրբեջանին՝ խնդրելով հանել իրենց անունները «սև ցուցակից»: Նրանցից մի մասի անունները հանվել են ցուցակից, մյուսների դիմումները դեռ դիտարկվում են:
Նա նաև մեկնաբանել է Արցախ այցելած՝ Թուրքիայի քաղաքացիների հարցը, որոնց նկատմամբ քրեական գործ էր հարուցվել:  Հաջիևի խոսքով ադրբեջանական կողմը քննարկում է այդ հարցը Թուրքիայի հետ:

В Баку обновили ''черный список'' людей, посетивших Арцах
Глава пресс-службы МИД Азербайджана Хикмет Гаджиев сообщил, что в 2017 ''черный список'' людей, которые посетили Нагорный Карабах без разрешения Баку, обновлен, передает Русарминфо.
''В списке нежелательных лиц МИД Азербайджана около 600 человек. В этом году к азербайджанской стороне с просьбой исключить их имена из этого списка обратились около десяти человек. Имена части обратившихся были исключены из этого списка, обращения же остальных пока рассматриваются'', - сказал Хикмет Гаджиев на пресс-конференции в Баку.
Он также прокомментировал ситуацию вокруг граждан Турции, который посетили Арцах и стали фигурантами уголовного дела за незаконный визит. По словам Хикмета Гаджиева, правоохранительные органы Азербайджана продолжают отрабатывать этот вопрос с турецкой стороной.