Մոուրինյոն ներողություն է խնդրել Մխիթարյանից
Անգլիական «Մանչեսթր Յունայթեդ» ֆուտբոլային ակումբի գլխավորի մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ներողություն  է խնդրել Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ, կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանից` երեկվա հանդիպման ընթացքում նրան փոխարինելու համար, գրում է Panorama.am:
Ֆուտբոլային ակումբի պաշտոնական էջի փոխանցմամբ, Մոուրինյոն ասել է.
«Արդար չէր Մխիթարյանին փոխարինելը: Ես այդ մասին նրան ասեցի: Ինձ էլ դուր չեկավ իմ արածը, քանի որ նա արժանի չէր դրան: Մխիթարյանը  լավ էր խաղում, վատ չէր խաղում: Նա փոխանցում կատարելու մի քանի հնավորություն բաց թողեց, բայց նա թիմին դինամիկա էր հաղորդում:
Քանի որ Ռեշֆորդը չէր կարողանում գոլ խփել, ես որոշեցի ժամանակ չկորցնել, դաշտ դուրս բերել Լուկակուին: Ես զոհաբերեցի Միկիին, մի բան, որ սովորաբար չեմ անում: Ես ներողություն խնդրեցի իրենից ու մյուսներից, որովհետև նա արժանի չէր»:
Հիշեցնենք, որ անցած գիշեր Անգլիայի գավաթի 1/32 եզրափակչում ՄՅՈՒ-ն «Դերբի Քաունթի»-ի հետ հանդիպմանը 2:0 հաշվով հաղթանակ տարավ: Մխիթարյանը փոխարինվեց ընդմիջմանը:

"Я понимаю, что это несправедливо": Моуринью извинился перед Мхитаряном в присутствии всей команды
Жозе Моуринью извинился перед Генрихом Мхитаряном в присутствии всей команды. Как сообщает manutd.ru, об этом главный тренер "Манчестер Юнайтед" рассказал на пресс-конференции после победы над "Дерби".
"Это несправедливо. Я понимаю, что это несправедливо. И я сказал ему в перерыве, что мне не нравится делать то, что я вынужден сделать. Он не заслужил такого, он играл хорошо. Он ошибся в нескольких моментах, но в целом он сыграл хорошо, и придавал команде хорошую динамику. Я просто подумал, что Маркус сегодня точно не забьет [смеется], поэтому не стал терять время и выпустил Ромелу. Я вынужден был принести в жертву кого-то из игроков, и я сам очень не хотел, чтобы им оказался Мики, но мне пришлось сделать то, что я обычно не делаю. Обычно я не меняю игроков в перерыве, и я извинился перед Мики за это в присутствии всей команды. Он не заслужил такого", - заявил Моуринью.
Отметим, что в рамках 1/32 финала Кубка Англии "Манчестер Юнайтед" дома обыграл "Дерби Каунти" со счетом 2:0.  Голами отметились Джесси Лингард и Ромелу Лукаку, забившие на 84-й и 90-й минутах.