25 տարեկանից բարձր կանայք կկարողանան Սաուդյան Արաբիա այցելել առանց տղամարդու ուղեկցության
25 տարեկանից բարձր կանայք կարող են տուրիստական վիզա ստանալ և Սաուդյան Արաբիա այցելել առանց տղամարդու  ուղեկցության։ Այս մասին ինչպես փոխանցում է Lenta.ru-ն՝ Arab News պարբերականին հայտնել է Տուրիզմի և ազգային ժառանգության հանձնաժողովի ներկայացուցիչը։
Միևնույն ժամանակ նշվում է նաև, որ մինչև 25 տարեկան կանայք դեռ չեն կարող երկիր մուտք գործել առանց  տղամարդու ուղեկցության (ամուսին, եղբայր կամ հայր):
Միայնակ զբոսաշրջիկ կանանց համար վիզաների ներդրումը նախատեսվում է 2018 թվականի առաջին եռամսյակում: Այս միջոցառումը նպատակ ունի բարձրացնել երկրի գրավչությունը զբոսաշրջիկների համար: Գերատեսչությունում ենթադրում են, որ այդպիսով զբոսաշրջային բիզնեսի սեզոնայնությունը կնվազի, ինչպես նաև հնարավոր կլինի ստեղծել նոր աշխատատեղեր:

Арабы нашли способ заманить к себе одиноких женщин
Женщины старше 25 лет смогут получить туристическую визу и посетить Саудовскую Аравию без сопровождения. Об этом изданию Arab News сообщил представитель государственной Комиссии по туризму и национальному наследию, передает Lenta.ru.
Женщины, не достигшие возраста 25 лет, по-прежнему могут посещать страну только с сопровождающим ее мужчиной (мужем, братом или отцом).
Введение виз для индивидуальных туристок планируется в первом квартале 2018 года. Данная мера направлена на увеличение привлекательности страны для путешественников. Таким образом, предполагают в ведомстве, уменьшится сезонность в туристическом бизнесе, а также появится возможность создать новые рабочие места.