Տարոն Մարգարյանն ու Վիգեն Սարգսյանը այցելել են զինծառայողների համար Երևանում կառուցվող վերականգնողական կենտրոն
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը և ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի ուղեկցությամբ այցելել են «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր և ծանոթացել զինծառայության ընթացքում ողնաշարի և գանգուղեղային վնասվածքներ ստացած զինծառայողների համար վերականգնողական կենտրոնի շինարարական աշխատանքներին: Այս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
«Աջակցություն վիրավոր զինվորներին և զինհաշմանդամներին» ՀԿ-ի նախաձեռնությամբ Երևանում հիմնվող կենտրոնի կառուցումն իրականացվում է ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ինչպես նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ՀՀ Ազգային ժողովի, Երևանի քաղաքապետարանի և բազմաթիվ անհատ բարերարների աջակցությամբ:
Երևանի քաղաքապետն ու պաշտպանության նախարարը շրջել են կենտրոնի տարածքում, ծանոթացել շինարարության ընթացքին, ստեղծվելիք պայմաններին, ինչպես նաև նախագծով առաջարկվող ծառայություններին: Նշվել է, որ շենքի ամբողջական ամրացումից հետո այժմ ընթանում են ներքին հարդարման ու կահավորման աշխատանքները: Վերականգնողական կենտրոնը հագեցած է լինելու գերժամանակակից վերականգնողական սարքերով և իր հնարավորություններով լինելու է տարածաշրջանում միակը:
Վերականգնողական կենտրոնը բաղկացած է լինելու չորս հարկից. 1-ին հարկում տեղակայված են լինելու ջրային միջամտությունների համար նախատեսված ծառայությունները, լողավազանները և մարզասարքերը: 2-րդում կլինեն մասնագետների, ուսումնական սենյակները, ինպես նաև կինեզիսի սրահը: 3-րդ և 4-րդ հարկերում էլ կտեղակայվեն հիվանդասենյակները՝ նախատեսված 37 անձի համար:
Շրջայցի ավարտին Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը վստահեցրել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը համապատասխան աջակցություն կցուցաբերի նաև վերականգնողական կենտրոնի բակային տարածքի բարեկարգման և կահավորման հարցում:

Тарон Маргарян и Виген Саргсян посетили строящийся в Ереване реабилитационный центр для военнослужащих
Мэр Еревана Тарон Маргарян и министр обороны РА Виген Саргсян в сопровождении ректора Ереванского государственного медицинского университета Армена Мурадяна посетили больничный комплекс N1 ''Гераци''и ознакомились со строительными работами реабилитационного центра, строящегося в Ереване для военнослужащих, получивших черепно-мозговые и позвоночные травмы во время военной службы.Об этом сообщает Управление информации и по связям с общественностью мэрии Еревана
По инициативе ОО ''Содействие раненым военнослужащим и военнослужащим с инвалидностью''строительство центра осуществляется при содействии президента РА Сержа Саргсяна, а также министерства обороны РА, Национального собрания РА, мэрии Еревана и многочисленных меценатов.
Мэр Еревана и министр обороны обошли территорию центра, ознакомились с процессом строительства, условиями и услугами, предлагаемыми проектом. Реабилитационный центр будет оснащен современным реабилитационным оборудованием и своими возможностью будет единственным в регионе.
Мэр Еревана Тарон Маргарян заверил, что мэрия Еревана окажет соответствующее содействие также в вопросе благоустройства дворового участка реабилитационного центра.