Բակո Սահակյանը մասնակցել է Պաշտպանության բանակի ռազմական խորհրդի նիստին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 23-ին Ստեփանակերտում մասնակցել է Պաշտպանության բանակի ռազմական խորհրդի նիստին՝ նվիրված 2017 թվականի արդյունքների ամփոփմանը և 2018 թվականի անելիքներին:
Իր ելույթում երկրի ղեկավարն անդրադարձել է 2017 թվականին բանակաշինության ոլորտում իրականացված մեծածավալ աշխատանքներին, հանձնարարականներ տվել 2018 թվականին նախատեսված ծրագրերի պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նախագահ Սահակյանը 2017 թվականին ոլորտում իրականացված աշխատանքները, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար՝ նշելով, որ դրանց արդյունքները տեսանելի են:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ ներկայացված առաջադրանքները կարևոր են և պահանջելու են ամենօրյա համակարգված, քրտնաջան աշխատանք հրամանատարական կազմի բոլոր օղակների կողմից:
«Համոզված եմ, որ մեր բանակը, ինչպես միշտ, ի վիճակի է արդյունավետորեն լուծել իր առջև դրված խնդիրները: Պետությունն իր հերթին կշարունակի ուշադրության կենտրոնում պահել բանակաշինության ոլորտը, կանի հնարավոր ամեն ինչ զինված ուժերի մարտունակությունը բարձր պահելու, զինծառայողների սոցիալական հարցերը լուծելու ուղղությամբ»,-նշել է երկրի ղեկավարը:

Bako Sahakyan Partook at the Meeting of the Defense Army's Military Council
On January 23 Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook in Stepanakert at the meeting of the Defense Army's Military Council devoted to summing up the results of 2017 and the 2018 action plan.
In his speech the Head of the State touched upon voluminous activities carried out in the field of army building in 2017, gave instructions towards proper realization of the projects envisaged for the year of 2018, the press service of NKR President reports.
President Sahakyan evaluated the works done in the field in 2017 as satisfactory overall, noting that their results were visible.
Bako Sahakyan underlined that the outlined tasks were important and would require daily coordinated, painstaking work from all the command levels.
"I am confident that our army will as always be able to solve efficiently all the set tasks. The State will in its turn continue to keep at the spotlight the army building sphere, sparing no effort to maintain the efficiency of the armed forces, solve social issues of the servicemen", noted in his speech the Head of the State.