Թրամփը համաձայնել է ԱՄՆ քաղաքացիություն տալ մոտ 2 մլն անօրինական միգրանտների
Սպիտակ տունը Կոնգրեսին կներկայացնի միգրացիոն օրենսդրության փոխզիջումային տարբերակը, որը հնարավորություն կտա ամերիկյան քաղաքացիություն ստանալու 1,8 միլիոն մարդու, ովքեր անօրինականորեն ԱՄՆ են ժամանել՝ լինելով անչափահասներ, գրում Է The Hill-ը:
Նշվում է, որ այդ մարդիկ կկարողանան ամերիկյան քաղաքացիություն ստանալ 10 -12 տարի անց, եթե նրանք խնդիրներ չունենան օրենքի հետ:
Այս զիջման փոխարեն նախագահ Դոնալդ Թրամփը կպահանջի համաձայնեցնել Մեքսիկայի հետ սահմանին պարսպի կառուցման համար 25 միլիարդ դոլարի տրամադրումը և փոփոխությունները միգրացիոն քաղաքականության մեջ:

Трамп согласился дать гражданство США 1,8 млн нелегальным мигрантам
Белый дом представит Конгрессу компромиссный вариант иммиграционного законопроекта, который даст возможность получить американское гражданство 1,8 млн человек, нелегально прибывшим в США, будучи несовершеннолетними, пишет Интерфакс со ссылкой на The Hill.
Получить американское гражданство эти люди смогут по истечении 10-12 лет, если у них не будет проблем с законом.
В обмен на эту уступку президент Дональд Трамп потребует согласовать выделение $25 млрд на строительство стены на границе с Мексикой и существенные перемены в иммиграционной политике: в частности, сокращение поддержки для семей мигрантов и отмену визовой лотереи для некоторых стран.