Սիրիական կառավարամետ միավորումներն «առաջիկա մի քանի ժամվա» ընթացքում կմտնեն Աֆրին
Սիրիական կառավարամետ միավորումներն «առաջիկա մի քանի ժամվա» ընթացքում կմտնեն երկրի հյուսիսային Աֆրին շրջան, որտեղ թուրքական բանակը արդեն մեկ ամիս է ռազմական գործողություն է իրականացնում քրդերի դեմ, հայտնում է սիրիական պետական հեռուստատեսությունը:
Ավելի վաղ լիբանանյան «ալ-Մայադին» հեռուստաալիքը, սեփական աղբյուրներին հղումով, հայտնել էր, որ քրդական աշխարհազորը պայմանավորվել է Դամասկոսի հետ սիրիական զորքերն Աֆրին մտցնելու հարցի շուրջ:
Հիշեցնենք, որ Դամասկոսը հավանություն չէր տվել Թուրքիայի կողմից հունվարի 20-ին սկսած «Ձիթենու ճյուղ» ռազմական գործողությանը և Անկարային մեղադրել էր երկրի տարածքային ինքնիշխանությունը խախտելու մեջ:

Проправительственные сирийские силы войдут в Африн в ближайшие "несколько часов"
Проправительственные сирийские формирования "в течение нескольких часов" войдут на территорию района Африн на севере страны, где турецкая армия в течение месяца проводит военную операцию против курдов, сообщает Интерфакс со ссылкой на сирийское государственное телевидение.
На минувшей неделе ливанский телеканал "Аль-Маядин" со ссылкой на собственные источники сообщил о том, что представители курдского ополчения договорились с Дамаском о введении сирийских войск в Африн.
С 20 января вооруженные силы Турции проводят на территории Африна военную операцию "Оливковая ветвь", направленную против курдского ополчения