Թրամփը վերջին տեղն է զբաղեցրել ԱՄՆ նախագահների պատմական վարկանիշում
Դոնալդ Թրամփը գլխավորում է ԱՄՆ նախագահների ժողովրդականության հակավարկանիշը: Այս մասին վկայում են Boise-ի համալսարանի հետազտության արդյունքները:
ԱՄՆ 45-րդ նախագահից հաջողվել է առաջ անցնել երկիր 15-րդ նախագահ Ջեյմս Բյուկենենին, որի լիազորությունների ավարտից մեկ ամիս անց սկսվեց քաղաքացիական պատերազմ, և ԱՄՆ 9-րդ նախագահ Ուիլյամ Հենրի Հարիսոնին, ով մահացել է լիազորությունը ստանձնելու մեկ ամիս անց:
ԱՄՆ ամենաժողովրդական նախագահները ամերիկացիների կարծիքով Աբրահամ Լինկոլնն է, Ջորջ Վաշինգտոնը և Ֆրանկլին Դելանո Ռուզվելտը: Սպիտակ տան նախկին տերը՝ Բարաք Օբաման, զբաղեցրել է 8-րդ հորիզոնականը:

Трамп занял последнее место в историческом рейтинге президентов США
Дональд Трамп возглавил антирейтинг популярности среди президентов США. Об этом, как передает lenta.ru, говорится в исследовании университета Boise.
45-й президент обошел Джеймса Бьюкенена (15-й лидер США, через месяц после прекращения полномочий которого в США началась гражданская война 1861-1865 годов) и девятого президента Уильяма Генри Гаррисона, вступившего в должность 4 марта 1841 года и умершего спустя 30 дней.
Самыми популярными лидерами США американцы посчитали Авраама Линкольна, Джорджа Вашингтона и Франклина Делано Рузвельта. Предыдущий хозяин Белого дома Барак Обама расположился на восьмой стройке рейтинга.