Բակո Սահակյան. այսուհետ էլ կանենք ամեն հնարավորը խաղաղության ու կայունության պահպանման համար
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 23-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առթիվ: Ինչպես նշվում է Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնական կայքում, ուղերձում ասված է.
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առթիվ:
Շնորհավորում եմ մեր ողջ ժողովրդին: Արցախյան գրեթե յուրաքանչյուր ընտանիքում կան զինվորներ, սպաներ, գեներալներ, հայրենիքի պաշտպանությանը մասնակցած վետերաններ, այդ սուրբ գործին իրենց կյանքը նվիրաբերած ազատամարտիկներ: Հավե՜րժ փառք ու պատիվ Հայրենիքի նվիրյալներին:
Մենք հպարտ ենք մեր քաջարի զինվորի բազկի և ոգու ուժով, հպարտ ենք, որ ունենք պատերազմի բովում թրծված ու կայացած, հզոր ու հաղթական բանակ, որն անառիկ է պահում հայրենի երկրի սահմանները և միշտ պատրաստ է արժանի հակահարված տալ թշնամու ցանկացած ոտնձգության:
Հպարտ ենք և այսուհետ էլ կանենք ամեն հնարավորը մեր երկրի պաշտպանունակության ու ժողովրդի անվտանգության շարունակական ամրապնդման, խաղաղության ու կայունության պահպանման ուղղությամբ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ և մաղթում խաղաղություն, քաջ առողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

President of Artsakh: We Are Proud of Having a Powerful and Victorious Army
On 23 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address in connection with the Motherland Defender's Day.
On behalf of the Artsakh Republic authorities and myself personally I extend my cordial congratulations on the Motherland Defender's Day.
I congratulate our whole people. In almost every family of Artsakh there are soldiers, officers, generals, veterans having participated in the defense of the Motherland, freedom-fighters who have given their lives to this sacred mission. Eternal honor and glory to the Motherland's devotees!
We are proud of the strength of our valorous soldier's arm and spirit, proud of having a powerful and victorious army that has been forged and formed in the crucible of the war. It keeps our native country's borders impregnable and is always ready to give a worthy counterstroke to any encroachment of the enemy.
We are proud and will further on do everything possible towards consistent strengthening of our country's defense capacity and our people's security, maintaining peace and stability.