Ավստրալիայի փոխվարչապետը «ծառայողական սիրավեպի» պատճառով հրաժարական է տվել
Ավստրալիայի փոխվարչապետ Բարնաբի Ջոյսը հրաժարական է տվել սկանդալից հետո, որն առաջացել է քաղաքական գործչի՝ իր աշխատակիցների հետ ունեցած ինտիմ կապի մասին լուրերիղ հետո:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ քաղաքական գործիչը սիրային կապի մեջ է իր նախկին մեդիախորհրդական Վիկի Քեմփիոնի հետ, ով այժմ երեխա է սպասում նրանից։ Ընդ որում Ջոյսն արդեն 24 տարի ամուսնացած է, նա չորս երեխաների հայր է։
Ջոյսի «ծառայողական սիրավեպը» Ավստրալիայում հասարակական լայն արձագանք է ստացել: վարչապետ Մալկոլմ Թերնբուլը փոփոխություն է կատարել երկրի նախարարների վարքը կարգավորող փաստաթղթում՝ արգելելով նրանց ինտիմ հարաբերությոններ ունենալ աշխատակիցների հետ:

Вице-премьер Австралии подал в отставку из-за "служебного романа"
Вице-премьер Австралии Барнаби Джойс подал в отставку после скандала, вызванного сообщениями об интимных отношениях политика со своими сотрудниками, сообщает Корреспондент.
Ранее стало известно, что бывшая подчиненная вице-премьера Викки Кэмпион ждет ребенка от Джойса, который 24 года состоит в браке и является отцом нескольких детей.
"Служебный роман" Джойса вызвал широкий общественный резонанс в Австралии. Премьер-министр страны Малколм Тернбулл внес изменения в документ, регламентирующий поведение министров страны, и запретил им вступать в интимные отношения со своими сотрудниками.