Աէրոֆլոտ օփեն. Տիգրան Պետրոսյանը հավակնում է մրցանակային տեղի
Մոսկվայում ընթացող «Աէրոֆլոտ օփեն» շախմատային փառատոնի վերջին տուրից առաջ Տիգրան Պետրոսյանը և Գաբրիել Սարգսյանը 5.5-ական միավորով զբաղեցնում են, համապատասխանաբար, 2-րդ և 7-րդ տեղերը, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ:
Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչների արդյունքները. Արամ Հակոբյան՝ 4.5 միավոր (24-րդ տեղ), Մանուել Պետրոսյան՝ 4 (38), Արման Միքայելյան՝ 3.5 (62), Հայկ Մարտիրոսյան՝ 3 (75), Շանթ Սարգսյան՝ 2.5 (88):
Այսօր կկայանա իներորդ տուրը: Վճռորոշ պարտիաներից առաջ 6.5 միավորով առաջատար է գրոսմայստեր Վլադիսլավ Կովալյովը (Բելառուս): Վերջին տուրում նա սևերով կխաղա Գաբրիել Սարգսյանի հետ: Տիգրան Պետրոսյանը սպիտակներով կհանդիպի Անտոն Կորոբովին (Ուկրաինա, 5.5 միավոր):

"Аэрофлот Опен": Тигран Петросян претендует на призовое место
Перед последним туром главного турнира московского шахматного фестиваля "Аэрофлот Опен" гроссмейстеры Тигран Петросян и Габриел набрали по 5,5 очков и занимают, соответственно, 2-е и 7-е места, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Результаты других представителей Армении: Арам Акопян – 4,5 очка (24-е место), Мануел Петросян – 4 (38), Арман Микаелян – 3,5 (62), Айк Мартиросян – 3 (75), Шант Саргсян – 2,5 (88).
Сегодня состоятся партии девятого тура. Перед решающими партиями с 6,5 очками лидирует белорусский гроссмейстер Владислав Ковалев. В последнем туре ему предстоит черными встретиться с Габриелем Саргсяном. Тигран Петросян белыми сыграет с Антоном Коробовым (Украина, 5,5 очков).