Թրամփը խորհրդականների հետ քննարկել է սիրիական իշխանությունների դեմ նոր ռազմական գործողությունը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը դիտարկում է սիրիական իշխանությունների դեմ նոր ռազմական գործողություններ իրականացնելու հնարավորությունը՝ ի պատասխան նրանց կողմից իբր քիմիական զենքի կիրառման վերաբերյալ տեղեկությունների: Այս մասին գրում է The Washington Post-ը՝ վկայակոչելով ամերիկյան պաշտոնյաների:
Վերջիններիս հաղորդմամբ՝ Թրամփը պահանջել է «Ասադի կռավարարությանը պատժելու գործողությունների» տարբերակներ ներկայացնել քլորի կիրառմամբ հարձակումների մասին լուրերի ֆոնին:
Ինչպես հայտնել է աղբյուրներից մեկը, «Թրամփը դեռևս չի կողմնորոշվել կոնկրետ գործողությունների վերաբերյալ», հանդիպման մասնակիցներն որոշել են «շարունակել հետևել իրավիճակին»:

Трамп обсудил с советниками новую военную акцию против властей Сирии
Администрация президента США Дональда Трампа рассматривает возможность осуществления новых военных акций против властей Сирии в ответ на сообщения о якобы использовании ими химического оружия. Об этом, как передает Интерфакс,  сообщает газета The Washington Post со ссылкой на американских чиновников.
По информации источников, Трамп запросил варианты действий "по наказанию правительства (президента Сирии Башара) Асада" на фоне сообщений об атаках с применением хлорина.
Как сообщил один из источников, Трамп "не определился насчет конкретных военных действий", участники встречи "решили продолжить следить за ситуацией".