Թրամփը համաձայնել է հանդիպել Կիմ Չեն Ինի հետ
ԿԺԴՀ-ի առաջնորդն ԱՄՆ-ի նախագահին առաջարկել է անձնական հանդիպում ունենալ, Դոնալդ Թրամփը համաձայնություն է տվել: Այդ մասին մարտի 8-ին Սպիտակ տանը կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնել է Հարավային Կորեայի ազգային անվտանգության խորհրդական Չոն Ըյ Յոնը, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
Նա հայտարարել է, որ Հյուսիսային Կորեայի ղեկավարը ցանկություն Է հայտնել «հանդիպել նախագահ Թրամփի հետ հնարավորինս շուտ»: Նրա խոսքով՝ ԱՄՆ-ի ղեկավարը համաձայնել է՝ հավելելով, որ ցանկանում է անձամբ հավաստիանալ, որ Կիմ Չեն Ինը հրաժարվել է իր միջուկային հավակնություններից, և պատրաստ է դա անել «մինչև մայիս»:
Սեուլի ներկայացուցիչը նաև հայտնել է Կիմ Չեն Ինի և Հարավային Կորեայի նախագահ Մուն Չժե Ինի միջև սպասվող հանդիպման մասին:

Трамп согласился встретиться с Ким Чен Ыном
Лидер КНДР предложил президенту США провести личную встречу, Дональд Трамп согласился, рассказал в четверг на пресс-конференции в Белом доме советник по национальной безопасности Южной Кореи Чон Ый Ен, сообщает INTERFAX.RU со ссылкой на телеканал Fox News.
Он заявил, что северокорейский лидер выразил желание "встретиться с президентом Трампом как можно скорее". По его словам, глава США ответил согласием, добавив, что хочет лично удостовериться в том, что Ким Чен Ын отказался от своих ядерных амбиций, и готов сделать это "до мая".
До тех пор Северная Корея готова отказаться от проведения ракетных и ядерных испытаний.
Представитель Сеула также анонсировал встречу между Ким Чен Ыном и президентом Южной Кореи Мун Чжэ Ином.