Վրաստանն ու Ադրբեջանը 2018 թվականի համար ռազմական համագործակցության ծրագիր են ստորագրել
Վրաստանի պաշտպանության նախարար Լևան Իզորիան այցելել է Բաքու: Այցի շրջանակում նա հանդիպել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի հետ:
Երկրի Պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությանը վկայակոչելով՝ ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ 2 երկրների պաշտպանության նախարարները դեմ առ դեմ են հանդիպել, որից հետո անցկացրել են ընդլայնված կազմով հանդիպում: Հանդիպման ընթացքում նրանք քննարկել են իրենց ղեկավարած կառույցների համագործակցության հարցերը՝ սպառազինության ստուգման և վերահսկողության ոլորտներում: Կողմերը նաև կարծիքներ են փոխանակել ռազմական, ռազմատեխնիկական, ռազմակրթական, ռազմաբժշկական ոլորտներում համագործակցության հեռանկարների, համատեղ զորավարժությունների անցկացման, աշխատանքային հանդիպումների կազմակերպման և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի վերաբերյալ:
Հանդիպման ավարտին Ադրբեջանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունների միջև ստորագրվել է 2018 թվականի համար երկկողմ համագործակցության ծրագիր:

Грузия и Азербайджан подписали план военного сотрудничества на 2018 год
Министр обороны Грузии Леван Изориа посетил Баку. В рамках визита он встретился с  министром обороны Азербайджана Закиром Гасановым.
Как сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на пресс-службу Министерства обороны, министры обороны двух стран провели встречу один на один, затем состоялась встреча в расширенном составе. В ходе встречи министры обороны обсудили вопросы сотрудничества между руководимыми им структурами в сфере верификации и контроля над вооружением. Стороны также обменялись мнениями о перспективах сотрудничества в военной, военно-технической, военно-образовательной, военно-медицинских сферах, проведении совместных военных учений, организации рабочих встреч и вопросах, представляющих взаимный интерес.
В завершение встречи был подписан план двустороннего сотрудничества на 2018 год между министерствами обороны Азербайджана и Грузии.