Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ նորընտիր նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նորընտիր նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ և մեկ անգամ ևս ջերմորեն շնորհավորել նրան վերընտրվելու կապակցությամբ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում ռազմավարական գործընկեր, դաշնակից երկու պետությունների ղեկավարները երկուստեք վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու հետևողականորեն խորացնել ու ամրապնդել միջպետական հարաբերությունները և համագործակցությունը, ինչպես նաև ջանքերը՝ տարածաշրջանում երկարատև խաղաղություն և կայունություն հաստատելու ուղղությամբ:
ՌԴ նախագահի ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նաև շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին:

Серж Саргсян провел телефонный разговор с Владимиром Путиным
Президент Серж Саргсян сегодня провел телефонный разговор с избранным президентом Российской Федерации Владимиром Путиным и еще раз тепло поздравил его с переизбранием. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В ходе телефонного разговора главы двух союзнических государств – стратегических партнеров обоюдно подтвердили готовность последовательно продолжать углублять и укреплять межгосударственные отношений и сотрудничество, а также усилия в направлении установления продолжительного мира и стабильности в регионе.
В связи с победой на выборах президента РФ президент Серж Саргсян также послал поздравительное послание Владимиру Путину.