Ռուսաստանն առայժմ ՆԱՏՕ-ում ՌԴ-ի մշտական ներկայացուցիչ չի նշանակի
Ռուսաստանը ՆԱՏՕ-ում մշտական ներկայացուցիչ չի նշանակի, քանի դեռ չի տեսնի, որ Հյուսիսատլանտայան դաշինքը պատրաստ է լուրջ աշխատանքի: Ինչպես հայտնել է «ՏԱՍՍ»-ը, ապրիլի 5-ին այս մասին լրագրողներին հայտնել Է ՌԴ-ի արտաքին գործերի նախարարության համաեվրոպական համագործակցության դեպարտամենտի տնօրեն Անդրեյ Կելինը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Այդ պաշտոնը թափուր կմնա, մինչեւ մենք նատոյականների կողմից լրջորեն աշխատելու իրական պատրաստակամություն չտեսնենք»,- ասել է նա:
ՆԱՏՕ-ում ՌԴ-ի մշտական ներկայացուցչի պաշտոնը թափուր է մնում այն բանից հետո, երբ այն զբաղեցրած Ալեքսանդր Գրուշկոն 2017 թվականի վերջին նշանակվեց արտաքին գործերի փոխնախարարի պաշտոնում:

Russia Will Not Appoint Envoy to NATO for the Time Being
Russia will not appoint its Permanent Representative to NATO unless and until it sees that the alliance is ready for serious work, Andrei Kelin, Director of the Russian Foreign Ministry’s European Cooperation Department, told reporters on Thursday, ''TASS'' reports.
"This position will remain vacant until we see the actual readiness on the part of NATO to work seriously," he said.
The position of Russian Permanent Representative to NATO has remained vacant after Alexander Grushko who earlier served as Russia’s envoy to NATO was appointed Russian Deputy Foreign Minister at the end of 2017.