Ռուսաստանն առայժմ ՆԱՏՕ-ում ՌԴ-ի մշտական ներկայացուցիչ չի նշանակի
Ռուսաստանը ՆԱՏՕ-ում մշտական ներկայացուցիչ չի նշանակի, քանի դեռ չի տեսնի, որ Հյուսիսատլանտայան դաշինքը պատրաստ է լուրջ աշխատանքի: Ինչպես հայտնել է «ՏԱՍՍ»-ը, ապրիլի 5-ին այս մասին լրագրողներին հայտնել Է ՌԴ-ի արտաքին գործերի նախարարության համաեվրոպական համագործակցության դեպարտամենտի տնօրեն Անդրեյ Կելինը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Այդ պաշտոնը թափուր կմնա, մինչեւ մենք նատոյականների կողմից լրջորեն աշխատելու իրական պատրաստակամություն չտեսնենք»,- ասել է նա:
ՆԱՏՕ-ում ՌԴ-ի մշտական ներկայացուցչի պաշտոնը թափուր է մնում այն բանից հետո, երբ այն զբաղեցրած Ալեքսանդր Գրուշկոն 2017 թվականի վերջին նշանակվեց արտաքին գործերի փոխնախարարի պաշտոնում:

Россия пока не будет назначать постпреда РФ при НАТО
Россия не будет назначать постпреда при НАТО, пока не увидит от Североатлантического альянса готовности к серьезной работе. Օб этом заявил в четверг журналистам директор Департамента общеевропейского сотрудничества МИД РФ Андрей Келин, передает ''ТАСС''.
"Эта должность будет пустовать, пока мы не увидим реальной готовности со стороны натовцев работать всерьез", - сказал он.
Должность постоянного представителя РФ при НАТО остается свободной после назначения занимавшего ее Александра Грушко на пост заместителя министра иностранных дел в конце 2017 года.