Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է չինական ընկերության ղեկավարի հետ
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ապրիլի 13-ին ընդունել է չինական Syntszyan company «Chen and Agrotechnology Co.LTD» ընկերության ղեկավար Լի Սիենմինին: Այս մասին ասվում է ՀՀ Նախագահի պաշտոնական կայքում:
Այս ընկերությունը մասնագիտացված է գյուղատնտեսության ոլորտում և զբաղվում է նաև հայկական գյուղմթերքների արտահանմամբ:
Նախագահ Սարգսյանը գոհունակությամբ է խոսել հայ-չինական բարձր մակարդակի հարաբերությունների մասին, և ընդգծել, որ չինական մի շարք ընկերություններ արդեն իսկ ակտիվ գործունեություն են ծավալում հայաստանյան շուկայում:
Ընկերության ղեկավարի հետ  քննարկելով  համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները՝ Արմեն  Սարգսյանը քաջալերել է գործունեության ծավալումը նաև գյուղմթերքների վերամշակման ոլորտում:

Армен Саркисян принял руководителя китайской компании
Президент Армении Армен Саркисян принял сегодня руководителя китайской компании Syntszyan company Chen and Agrotechnology Co.LTD Ли Сиенминя, передает "Арменпресс"
Согласно информации, китайская компания специализируется в сфере сельского хозяйства и занимается также экспортом армянской сельхозпродукции.
Президент Армен Саркисян с удовлетворением отметил высокий уровень армяно-китайских отношений и подчеркнул, что ряд компаний из КНР уже осуществляют активную деятельность на армянском рынке.
Армен Саркисян, обсудив с руководителем китайской компании возможности расширения сотрудничества, призвал осуществлять деятельность также в области переработки сельскохозяйственной продукции.