Թրամփին բարկացրել է, որ ԵՄ-ն քիչ թվով ռուս դիվանադետների է արտաքսել. The Washington Post
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը սաստիկ բարկացել է՝ իմանալով, որ Ֆրանսիան և Գերմանիան չորսական ռուս դիվանագետների են արտաքսել, մինչդեռ ԱՄՆ-ը՝ 60, գրում է The Washington Post-ը:
Ըստ հրատարակչության՝ Թրամփի օգնականները մարտի 24-ին նրան ներկայացրել էին գործողությունների ծրագիր, ըստ որի ԱՄՆ-ը պետք է արտաքսեր «գրեթե նույն թվով ռուս դիվանագետների, որքան եվրոպական դաշնակիցները»:
Թերթը պարզաբանում է, որ նրանք նկատի են ունեցել դիվանագետների ընդհանուր թիվը, սակայն Թրամփը որոշել է, որ խոսքը Եվրամիության յուրաքանչյուր առանձին երկրի մասին է և սաստիկ բարկացել է:
Բարձրաստիճան պետական պաշտոնյաների խոսքով՝ նախագահը սկսել Է օգնականներին հանդիմանել՝ ասելով, թե «իրեն չի հուզում ընդհանուր թիվը», քանի որ ստացվում է, որ իր վարչակազմը Ռուսաստանի նկատմամբ ամենակոշտ դիրքորոշումն է ցուցաբերում:

The Washington Post: Trump Has Battled His Top Aides on Russia and Lost
US President Donald trump became angry when he learned that France and Germany had expelled four Russian diplomats, while the US - 60, writes The Washington Post.
According to the publication, the assistants of the American leader on March 24 presented him a plan of action, according to which the United States had to send "almost as many Russian diplomats as European allies."
The newspaper explains that they meant the total number of diplomats, but Trump decided that it was about each individual EU country and became furious.
According to high-ranking officials, the President said "he does not care about the total number", as it turns out that his administration takes the toughest position against Russia.