Հակառակորդը ինտենսիվորեն խախտում է հրադադարը, նկատվում են կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի ակտիվ տեղաշարժեր. ԼՂՀ ՊՆ
Ապրիլի 21-ի ժամը 14:25-ից սկսած արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից ինտենսիվորեն խախտում է հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Բացի հրադադարի ռեժիմի խախտումներից, շփման գծի տարբեր հատվածներում, մասնավորապես՝ արևելյան և հարավ-արևելյան ուղղություններում, նկատվում են ադրբեջանական բանակի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի ակտիվ տեղաշարժեր:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ուշադրությամբ հետևում են հակառակորդի գործողություններին և անհրաժեշտության դեպքում դիմում իրավիճակից բխող քայլերի:

Минобороны Республики Арцах: наблюдаются активные перемещения живой силы и военной техники противника
С 14:25 субботы, 21 апреля, на арцахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана из оружия различного калибра интенсивно нарушают режим перемирия, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
Помимо нарушений режима перемирия, на различных участках границы, в частности, в восточном и юго-восточном направлениях, наблюдаются активные перемещения живой силы и военной техники противника.
Передовые подразделения Армии обороны Арцаха внимательно следят за действиями противника и при необходимости прибегают к вытекающим из ситуации шагам.