Սերժ Սարգսյանը հեռացավ բանակցություններից
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը հեռացավ Նիկոլ Փաշինյանի հետ բանակցություններից: Նիկոլ Փաշինյանը կոչ արեց շարունակել քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաները:
Այսօր «Մարիոթ» հյուրանոցում մամուլի ներկայությամբ տեղի ունեցան Սերժ Սարգսյանի և Նիկոլ Փաշինյանի բանակցությունները: Սակայն դրանք շատ կարճ տևեցին, Սերժ Սարգսյանը հեռացավ բանակցություններից:
«Կարծում եմ թյուրըմբռնում կա: Մենք երեկ, երբ խոսել ենք պարոն Սարգսյանի հետ, ես ասել եմ, որ խոսքը ոչ թե Ձեր առաջարկած երկխոսության մասին է, այլ մեր առաջարկած օրակարգի մասին է: Եվ ես եկել եմ այստեղ քննարկելու Ձեր հրաժարականի պայմանները և իշխանության խաղաղ, անցնցում փոխանցման պայմանները»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Ի պատասխան Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է. «Դա բանակցություն չէ, դա երկխոսություն չէ, դա ուղղակի ուլտիմատում է, շանտաժ պետությանը, օրինական իշխանություններին: Դուք չեք գիտակցում պատասխանատվությունը, դասեր չեք քաղել մարտի 1-ից: Եվ եթե այդ տոնով պետք է խոսեք, ինձ մնում է միան Ձեզ մեկ անգամ ևս խորհուրդ տալ, որպեսզի գաք օրինական դաշտ և տրամաբանական գործընթացի սահմաններ: Հակառակ պարագայում, ամբողջ պատասխանատվությունը Ձեր վրա է, ընտրեք»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:
Այնուհետև Սերժ Սարգսյանը հեռացել է բանակցություններից՝ նշելով, որ «7-8 տոկոս ձայն տարած ուժն իրավունք չունի խոսել ժողովրդի անունից»: «Եթե Դուք պետության օրինական պահանջը չեք կատարում, ցտեսություն»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը՝ լրագրողներին կոչ անելով հետևություններ անել:

Серж Саргсян - Никол Пашинян: диалог не состоялся
Диалога между властями и оппозицией в Ереване, фактически, не состоялось. Встреча между премьер-министром Саргсяном и руководителем протестов Пашиняном длилась несколько минут. Опозиционный депутат заявил, что готов обсуждать вопрос отставки армянского премьера. Серж Саргсян заявил, что это ультиматум и шантаж государства.
Оба переговорщика были скованы и обозлены, диалог как таковой не состоялся - Саргсян и Пашинян почти не слышали друг друга и говорили то, что хотели сказать: Пашинян заявил, что Серж Саргсян не владеет ситуацией в РА. Сам Серж Саргсян заявил о том, что Пашинян не извлек уроков после кровавых для Армении протестов 1 марта 2008 года и возложил ответственность на происходящее на Пашиняна. В ответ на то, что Пашинян говорит от имени народа, премьер Армении заметил: "от имени народа не может говорить представитель силы, набравшей 7-8 процентов голосов на выборах". Серж Саргсян заявил, что не будет продолжать разговор в таком тоне, сказал "До свидания" и удалился, обратившись к журналистам: "Вы видите сами, что происходит"...