Սերժ Սարգսյանը հեռացավ բանակցություններից
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը հեռացավ Նիկոլ Փաշինյանի հետ բանակցություններից: Նիկոլ Փաշինյանը կոչ արեց շարունակել քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաները:
Այսօր «Մարիոթ» հյուրանոցում մամուլի ներկայությամբ տեղի ունեցան Սերժ Սարգսյանի և Նիկոլ Փաշինյանի բանակցությունները: Սակայն դրանք շատ կարճ տևեցին, Սերժ Սարգսյանը հեռացավ բանակցություններից:
«Կարծում եմ թյուրըմբռնում կա: Մենք երեկ, երբ խոսել ենք պարոն Սարգսյանի հետ, ես ասել եմ, որ խոսքը ոչ թե Ձեր առաջարկած երկխոսության մասին է, այլ մեր առաջարկած օրակարգի մասին է: Եվ ես եկել եմ այստեղ քննարկելու Ձեր հրաժարականի պայմանները և իշխանության խաղաղ, անցնցում փոխանցման պայմանները»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Ի պատասխան Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է. «Դա բանակցություն չէ, դա երկխոսություն չէ, դա ուղղակի ուլտիմատում է, շանտաժ պետությանը, օրինական իշխանություններին: Դուք չեք գիտակցում պատասխանատվությունը, դասեր չեք քաղել մարտի 1-ից: Եվ եթե այդ տոնով պետք է խոսեք, ինձ մնում է միան Ձեզ մեկ անգամ ևս խորհուրդ տալ, որպեսզի գաք օրինական դաշտ և տրամաբանական գործընթացի սահմաններ: Հակառակ պարագայում, ամբողջ պատասխանատվությունը Ձեր վրա է, ընտրեք»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:
Այնուհետև Սերժ Սարգսյանը հեռացել է բանակցություններից՝ նշելով, որ «7-8 տոկոս ձայն տարած ուժն իրավունք չունի խոսել ժողովրդի անունից»: «Եթե Դուք պետության օրինական պահանջը չեք կատարում, ցտեսություն»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը՝ լրագրողներին կոչ անելով հետևություններ անել:

Serzh Sargsyan Left the Negotiations
The Prime Minister of Armenia Serzh Sargsyan left the negotiations with Nikol Pashinyan. Nikol Pashinyan called for continued civic disobedience.
Today, at the Marriott Hotel, the talks between Serzh Sargsyan and Nikol Pashinyan took place. But they were short, Serzh Sargsyan left the negotiations.
"I think there is misunderstanding. Yesterday, when we talked to Mr. Sargsyan, I said that the matter is not about the dialogue that you have proposed, but about our agenda. And I have come here to discuss the terms of your resignation and peaceful transfer of power," Nikol Pashinyan said.
In response, Serzh Sargsyan stated: "It's not a negotiation, it's not a dialogue, it's simply ultimatum, blackmail to the state, the legitimate authorities. You do not realize the responsibility, you have not learned lessons from March 1. And if you continue talking in that tone, I just have to advise you to the legal field and to the limits of the logical process. Otherwise, all responsibility will lie on you," Serzh Sargsyan said.
Then Serzh Sargsyan left the negotiations, noting that "the force that received 7-8 percent of the votes does not have the right to speak on behalf of the people." "If you do not fulfill the lawful demand of the state, then goodbye," Serzh Sargsyan said, calling on journalists to make conclusions.