Արցախի նախագահը հանդիպում է ունեցել Գարեգին Բ-ի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 22-ին այցելել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին և հանդիպել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի հետ: Հանդիպմանը քննարկվել են պետություն-եկեղեցի փոխհարաբերություններին և Արցախի հոգևոր կյանքին վերաբերող մի շարք հարցեր: Այս մասին հայտնում է Արցախի նախագահի պաշտոնական կայքը:
Նախագահը կարևորել է Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու դերը հայոց անկախ պետականության և Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդման գործում:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանի մայրաքաղաքում տեղի ունեցող վերջին իրադարձություններին։ Երկուստեք նշվել է երկրում ներքաղաքական կայունության պահպանման և բոլոր վիճահարույց հարցերը բացառապես օրենքի սահմաններում ու երկխոսության միջոցով լուծելու անհրաժեշտությունը:

Президент Республики Арцах встретился с Католикосом всех армян Гарегином Вторым
22 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил Первопрестольный Святой Эчмиадзин и встретился с Католикосом всех армян Гарегином Вторым. На встрече обсуждался ряд вопросов, касающихся взаимоотношений между государством и церковью, а также духовной жизни Арцаха.
Президент отметил важность роли Армянской Апостольской Церкви в деле укрепления независимой армянской государственности и триединства Армения-Арцах-Диаспора.
Были также затронуты последние события, происходящие в столице Армении. Обе стороны отметили необходимость сохранения внутриполитической стабильности и решения всех спорных вопросов исключительно в рамках закона и путем диалога.