Արցախի ՊՆ ներկայացնում է հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի կուտակումների ապացույց (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հայտարարություն է տարածել, որում մասնավորապես ասվում է.
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, սահմանին իր սադրանքները քողարկելու նպատակով, ապրիլի 22-ին տարածել է հաղորդագրություն, որում Արցախի պաշտպանության նախարարության կողմից՝ առաջնագծում տիրող լարված իրադրության մասին ապրիլի 21-ին տարածած տեղեկատվությունը որակել է կեղծ և զանգվածային հուզումներից հանրության ուշադրությունը շեղող: Այս  գործելաոճը լիովին սպասելի էր ու ամբողջովին տեղավորվում է Բաքվի ռազմաքաղաքական ղեկավարության որդեգրած  մարտավարության մեջ:
Իսկ իրականում, ինչ վերաբերում է արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժերին ու կուտակումներին, ապա առաջարկում ենք դիտել ստորև ներկայացվող տեսագրությունն՝ առանց մեկնաբանության»:

Министерство обороны Арцаха распространило видеозапись, свидетельствующую о скоплении живой силы и военной техники на границе Карабаха с Азербайджаном. Сообщается, что минобороны Азербайджана с целью сокрытия своих провокаций на границе 22-го апреля распространило заявление, в котором назвало распространенную 21-го апреля со стороны министерства обороны Арцаха информацию о напряженной ситуации на передовой фальшивой и отвлекающей внимание общественности от массовых волнений.
"Подобный стиль поведения был ожидаемым и полностью укладывается в тактику, которой придерживается военно-политическое руководство Баку", - отмечается в заявлении.
В контексте скопления живой силы и военной техники на линии соприкосновения арцахско-азербайджанских противоборствующих сил минобороны Арцаха обнародовало видеозапись без комментариев.