Մհեր Օհանյանը նշանակվել է Արցախի Մարտունու շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 17-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Կարեն Թովմասյանն ազատվել է Մարտունու շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն, այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
Նախագահ Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Մհեր Օհանյանը նշանակվել է Մարտունու շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտունի քաղաք եւ շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ներկայացրել Մհեր Օհանյանին` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Президент Арцаха утвердил: назначен руководитель администрации Мартунинского района
17 мая президент Республики Арцах Бако Саакян утвердил решение правительства об освобождении Карена Товмасяна от должности руководителя администрации Мартунинского района согласно его собственному заявлению и в связи с переходом на другую работу.
Президент Саакян утвердил и другое решение правительства, согласно которому Мгер Оганян назначен на должность руководителя администрации Мартунинского района.
В тот же день Бако Саакян посетил город Мартуни и представил сотрудникам райадминистрации Мгера Оганяна, пожелав ему плодотворной работы.