Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Յուրի Խաչատուրովին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին: ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը վարչապետին է ներկայացրել կազմակերպության կանոնադրական մարմինների առաջիկա նիստերի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը, օրակարգային հարցերն ու նախատեսվող միջոցառումները։
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել նաև ՀԱՊԿ շրջանակներում փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացմանը վերաբերող մի շարք հարցերի:

Никол Пашинян принял генерального секретаря ОДКБ
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял генерального секретаря Организации договора о коллективной безопасности Юрия Хачатурова. Генеральный секретарь ОДКБ поздравил Никола Пашиняна с избранием на пост премьер-министра и пожелал успехов в дальнейшей деятельности. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Генеральный секретарь ОДКБ представил премьер-министру ход подготовительных работ к предстоящим заседаниям уставных органов организации, вопросы повестки и намеченные мероприятия.
Собеседники коснулись также ряда вопросов, касающихся повышения эффективности взаимодействия в рамках ОДКБ.