Քուվեյթը ՄԱԿ-ի ԱԽ-ում պաղեստինցիների պաշտպանության մասին բանաձևի նախագիծ է տարածել
ՄԱԿ-ի Անտվանգության խորհրդի համար Քուվեյթը բանաձևի նախագիծ է պատրաստել, որը դատապարտում է պաղեստինցիների բողոքի ակցիաների ճնշմանն ուղղված՝ Իսրայելի գործողությունները Գազայի հատվածում և կոչ է անում ի պաշտպանություն պաղեստինցիների՝ տարածաշրջանում տեղակայել  միջազգային առաքելություն:
Այդ մասին հայտնել է համաշխարհային կազմակերպության կենտրոնակայանի մի աղբյուր: Ըստ վերջինիս՝ տեքստը տարածվել է Անվտանգության խորհրդի անդամների շրջանում և կարող Է քննարկվել մինչեւ այս շաբաթվա վերջը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։
Նախագծում վճռականորեն դատապարտվում է Իսրայելի կողմից քաղաքացիական անձանց դեմ ուժի կիրառումը օկուպացված պաղեստինյան տարածքներում՝ նախևառաջ Գազայում: Հրեական պետության իշանություններից պահանջվում է անհապաղ դադարեցնել այդ գործողությունները և հարգել իր հանձնառությունները միջազգային իրավունքի շրջանակներում:

Кувейт распространил в СБ ООН проект резолюции о защите палестинцев
Кувейт подготовил проект резолюции Совета Безопасности (СБ) ООН, осуждающей действия Израиля при подавлении протестов на границе в секторе Газа и призывающей разместить в регионе международную миссию по защите палестинцев.
Об этом сообщил источник в штаб-квартире всемирной организации. По его словам, текст распространен среди членов СБ и может быть рассмотрен до конца этой недели, передает ''ТАСС''.
По его словам, в проекте "самым решительным образом" осуждается применение Израилем силы против гражданских лиц на оккупированных палестинских территориях, в первую очередь в Газе. К властям еврейского государства обращено требование немедленно прекратить эти действия и уважать свои обязательства в рамках международного права.