Ստեփանակերտում կայացել է արցախյան գորգերի ցուցահանդեսի բացումը. ներկա է եղել Բակո Սահակյանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 18-ին այցելել է Արցախի պետական պատմաերկրագիտական թանգարան և ներկա գտնվել Թանգարանների միջազգային օրվան նվիրված արցախյան գորգերի ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը։
Երկրի ղեկավարը կարևորել է նման միջոցառումների նշանակությունն ազգային ավանդույթների պահպանման և տարածման, մշակութային և գիտա-կրթական տեսանկյուններից։
Միջոցառմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարար Սերգեյ Շահվերդյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։

President Bako Sahakyan Attends Opening Ceremony of Exhibition of Artsakh Carpets
On May 18 President of the Repubic of Artsakh Bako Sahakyan visited the Artsakh State Historical Museum and attended the opening ceremony of exhibition of Artsakh carpets dedicated to the International Day of Museums.
President Bako Sahakyan highlighted the importance of such events from preservation and spread of national traditions, cultural and scientific-educational perspectives.
The ceremony was also attended by vice speaker of the Parliament Vahram Balayan, minister of culture, youth affairs and tourism Sergey Shahverdyan and other officials.