Ստեփանակերտում կայացել է արցախյան գորգերի ցուցահանդեսի բացումը. ներկա է եղել Բակո Սահակյանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 18-ին այցելել է Արցախի պետական պատմաերկրագիտական թանգարան և ներկա գտնվել Թանգարանների միջազգային օրվան նվիրված արցախյան գորգերի ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը։
Երկրի ղեկավարը կարևորել է նման միջոցառումների նշանակությունն ազգային ավանդույթների պահպանման և տարածման, մշակութային և գիտա-կրթական տեսանկյուններից։
Միջոցառմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարար Սերգեյ Շահվերդյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։

В Степанакерте открылась выставка арцахских ковров: Бако Саакян присутствовал на церемонии открытия
18 мая Президент Бако Саакян посетил Государственный историко-краеведческий музей Арцаха и присутствовал на торжественной церемонии открытия выставки арцахских ковров, посвященной Международному дню музеев.
Глава государства отметил важность подобных мероприятий в плане сохранения и распространения национальных традиций, с культурной и научно-образовательной точек зрения.
В мероприятии приняли участие заместитель председателя Национального собрания Республики Арцах Ваграм Балаян, министр культуры, по вопросам молодежи и туризма Сергей Шахвердян, другие должностные лица.