Սպան Հյուսիսային Կորեաից նավակով փախել է Հարավային
Հյուսիսկորեական բանակի սպան և մի քաղաքացի նավակով Հյուսիսային Կորեայից փախել են Հարավային։ Հարևան պետության ռազմածովային ուժերին պատկանող նավը նկատել է նրանց երկու երկրների ծովային սահմանին։
Փախստականներին գտել են Դեղին ծովում, փոխանցում է «Լենտա»-ն։ Նրանք այժմ գտնվում են հարավկորեական սահմանապահների հսկողության տակ։ Ոստիկանությունը հետաքննություն կանցկացնի։
Իր վարած քաղաքականության համաձայն՝ Հարավային Կորեան տարիներ շարունակ ընդունում է Հյուսիսից եկած փախստականներին։ Այդպիսի մարդկանց թիվը Հարավային Կորեայում կազմում է 30 հազար։ Նրանց թիվը շարունակում է աճել։

Офицер сбежал из Северной Кореи в Южную на лодочке
Офицер северокорейской армии и гражданский уплыли из страны на маленькой лодке и направились в сторону Южной Кореи. Их заметил корабль ВМС соседнего государства вблизи межкорейской границы, передает ''Лента''.
Беглецов обнаружили в Желтом море к северу от острова Пэннёндо. В настоящее время они находятся под надзором южнокорейской береговой охраны. Полиция проведет расследование.
В Сеуле существует политика, по которой власти много лет принимают любых перебежчиков из КНДР. Всего в Южной Корее проживают более 30 тысяч таких людей, их число продолжает увеличиваться.